Description
了解我们的 T-Rad-Analog THz power meter 适用于您的 beam measurement needs. Gentec-EO 制造 高精度 terahertz measurement devices.
核心特点:
- 高精度测量,符合ISO国际标准
- 稳定性好,可靠性高
- 操作简便,界面友好
- 加拿大原厂制造,品质保证
技术规格:
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| Analog interface for THZ-B series | Analog (BNC) power module, to interface THZ-B heads with oscilloscopes and lock-in amplifiers. |
| 太赫兹 | Average power (compatible with THZ-B series only) |
| THZ5B-BL-DA-D0 | THz detector for power measurements up to 25 µW. |
| THZ9B-BL-DA-D0 | THz detector for power measurements up to 125 µW. |
| 数字显示尺寸 | Computer Screen |
| 模拟输出 | BNC |
| 外部触发 | None |
| 电池类型 | 9 V |
| 外部电源 | 9 VDC 1.66 A |
| 尺寸 | 101.6W x 30.5H x 127D mm |
| 重量 | 0.424 kg |
| 测量类型 | : 功率能量光束分析 |
| 光束尺寸 | 光束形状 |
| 激光类型 | 激光模式 |
| 光束轮廓 | 光束分布 |
今日优惠
特价促销








Reviews
There are no reviews yet.