Description
了解我们的 TUNER laser power meter with display. Easily read and monitor your laser power. Gentec-EO 制造 高精度 激光光束测量设备.
核心特点:
- 高精度测量,符合ISO国际标准
- 稳定性好,可靠性高
- 操作简便,界面友好
- 加拿大原厂制造,品质保证
技术规格:
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| 超快指针 | Less than 1 second response time |
| 读取功率探测器 | Thermopiles and photo detectors of the PH100 and PH20 series |
| 大尺寸LCD显示屏 | 77 x 58 mm5 mm digitsBacklight (with AC adaptor) |
| 指针的3种显示功能 | NormalTail (indicates speed)Bargraph |
| 单按钮导航 | Direct access and long press access to the main functions |
| 低功耗 | Lasts 500 hours with 4 AA alkaline batteries |
| 热电堆 | Average power (W, dBm) |
| 光电探测器 | Average power (W, dBm) |
| MON-9V | Power supply, 9 V. For MAESTRO, U-LINK (RS-232), INTEGRA (RS-232), UNO, TUNER, S-LINK (ETHERNET), and P-LINK (RS-232). |
| 校准 | 校准证书 |
| AA-BAT | 4 AA alkaline batteries |
| 数字显示尺寸 | 77 x 58 mm LCD |
| 数据显示 | Real time, ultrafast tuning needle: tail, bar graph, high/low |
| 刷新率 | 4 Hz |
| 模拟输出 | 0-1 V, full scale, ±1 % |
| 外部触发 | None |
| 电池类型 | 4 x AA Alkaline |
| 电池寿命 | 500 hours with detector |
| 外部电源 | 9 VDC 1.66 A |
| 数字分辨率 | 10 pW |
| 设备精度 | ±1 %, full scale |
| 统计功能 | Min, max |
| 响应时间 | Min, max |
| 尺寸 | 210W x 122H x 44D mm |
| 重量 | 0.47 kg |
| 用户手册 | Power monitor with needle |
| 测量类型 | : 功率能量光束分析 |
| 光束尺寸 | 光束形状 |
| 激光类型 | 激光模式 |
| 光束轮廓 | 光束分布 |
今日优惠
特价促销








Reviews
There are no reviews yet.