Description
了解我们的 APM (D) analog power measurement instrument 适用于您的 laser beam. Gentec-EO 制造 高精度 激光光束测量设备.
核心特点:
- 高精度测量,符合ISO国际标准
- 稳定性好,可靠性高
- 操作简便,界面友好
- 加拿大原厂制造,品质保证
技术规格:
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| Analog power module for PE, QE8 and UM series | Analog power module, to interface detectors from the PE series, UM series and QE8 series with oscilloscopes and lock-in amplifiers. Power cord included. |
| Also compatible with LEMO connectors | To use the analog power module with a M6 series detector, you may order a LEMO-to-DB15 adaptor (part number C201949). |
| 光电探测器 | 脉冲能量 |
| 热释电 | Average power & pulse energy (compatible with UM and QE8 series only) |
| 太赫兹 | Average power & pulse energy (compatible with THZ9D series only) |
| PE10B-Si-D0 | Photodiode detector for laser energy measurement up to 81 nJ. |
| PE5B-Ge-D0 | Photodiode detector for laser energy measurement up to 2.4 nJ. |
| QE8SP-B-BL-D0 | Pyroelectric detector for laser energy measurement up to 2.5 mJ. |
| QE8SP-B-MT-D0 | Pyroelectric detector for laser energy measurement up to 0.93 mJ. |
| THZ9D-20mS-BL-D0 | THz detector for power measurements up to 20 mW. |
| PE3B-Si-D0 | Photodiode detector for laser energy measurement up to 24 pJ. |
| PE3B-In-D0 | Photodiode detector for laser energy measurement up to 245 pJ. |
| UM9B-BL-L-D0 | Pyroelectric detector for laser power measurement up to 200 µW. |
| 模拟输出 | BNC |
| 外部触发 | None |
| 电池类型 | 9 V |
| 外部电源 | 9 VDC 1.66 A |
| 尺寸 | 101.6W x 30.5H x 127D mm |
| 重量 | 0.424 kg |
| 测量类型 | : 功率能量光束分析 |
| 光束尺寸 | 光束形状 |
| 激光类型 | 激光模式 |
| 光束轮廓 | 光束分布 |
今日优惠
特价促销








Reviews
There are no reviews yet.