Description
了解我们的 UNO laser power meter with display. An economical solution to read and monitor your laser power. Gentec-EO 制造 高精度 激光光束测量设备.
核心特点:
- 高精度测量,符合ISO国际标准
- 稳定性好,可靠性高
- 操作简便,界面友好
- 加拿大原厂制造,品质保证
技术规格:
| 参数名称 | 参数值 |
|---|---|
| 兼容所有功率探测器 | Thermopiles and optical detectors of the PH100 & PH20 series |
| 大尺寸LCD显示屏 | 76 x 57 mm32 mm digits |
| 独特人体工学设计 | Great for both handheld and tabletop use |
| 精确 | 24 bit A/D converter for high resolution measurements |
| 单按钮导航 | Direct access and long press access to all the functions |
| 极低功耗 | Lasts 670 hours with 4 AA alkaline batteries |
| 经济实惠 | Get the best value for your money with this inexpensive and simple to use power monitor. |
| 热电堆 | Average power (W, dBm) |
| 光电探测器 | Average power (W, dBm) |
| 校准 | 校准证书 |
| AA-BAT | 4 AA alkaline batteries |
| 数字显示尺寸 | 76 x 57 mm LCD |
| 数据显示 | Real time |
| 数字高度 | 32 mm |
| 外部触发 | None |
| 电池类型 | 4 x AA Alkaline |
| 电池寿命 | 670 hours with detector |
| 外部电源 | 9 VDC 1.66 A |
| 数字分辨率 | 1 pW |
| 设备精度 | ±1 % |
| 尺寸 | 210W x 122H x 44D mm |
| 重量 | 0.47 kg |
| 用户手册 | Power monitor |
| 测量类型 | : 功率能量光束分析 |
| 光束尺寸 | 光束形状 |
| 激光类型 | 激光模式 |
| 光束轮廓 | 光束分布 |
今日优惠
特价促销








Reviews
There are no reviews yet.